Büyükada’ya ulaşım vapur seferleri ile sağlanmaktadır. Şehir hatları, deniz otobüsleri ve motorlar alternatifleriniz olabilir. Yolculuğunuza çıkabileceğiniz iskeleler ise Eminönü, Karaköy, Kartal, Kabataş, Bostancı ve Avcılardır.

Avrupa Yakasından Gidiş

Kabataş’tan

Yaz ve kış aylarında düzenli seferler vardır. Vapur seferleri 1- 1.5 saat sürmektedir. Kalabalık nedeniyle yaz aylarında yolculuk saatinden önce iskelede bulunmanız gerekir.

Motorlar ise Dentur ve Mavi Marmara tarafından düzenleniyor. Vapurlara göre daha pahalı olan ancak daha kolay yer bulabileceğiniz motorlar ile 1 saatte bölgeye ulaşırsınız.

Deniz otobüsü de İDO firması tarafından yapılır ve 45 dakikalık bir yolculuğu kapsar. Klimalı olması daha rahat yolculuk yapabilmenizi sağlar.

Şehir Hatları
Büyükada Şehir Hatları seferleri
ile ilgili bilgi almak için tıklayın.

İDO, Dentur ve Mavi Marmara seferleri için:

Dentur Mavi Marmara İDO

Avcılar’dan

Kışın sefer düzenlenmeyen ilçeden yazın Dentur ile adalara ulaşabilirsiniz. Fiyatlar biraz daha pahalı olmaktadır.

Eminönü ve Karaköy’den

Turyol firması sabah ve akşam saatlerinde gidiş – dönüş seferler düzenlemekte. Sirkeci’den ise uzun zamandır sefer düzenlenmemektedir.

 

 

Anadolu Yakasından Gidiş

Bostancı’dan

Şehir hatlarının vapurlarından, Mavi Marmara’nın motor seferlerinden ve İDO’nun deniz otobüslerinden yararlanabilirsiniz. Ücretler değişiklik gösteriyor.

Kadıköy’den

Kabataş’tan kalkan vapurun gelmesi ile çıkılan yolculuklarda genelde oturacak yer bulmak imkansız hale gelebilir. Yaz aylarında Turyol firması da motorlarla adaya ulaşımı sağlıyor.

Kartal ve Maltepe’den

Yaz ve kış aylarında araç bulmanız çok kolay. Maltepe’den günde 3 sefer düzenleniyor.

Deniz Taksisi İle

Ücretleri oldukça yüksek olan deniz taksileri 23 vapur iskelesinde de bulunmaktadır. Bostancı ile Büyükada arasını 16 dakikada giden taksinin ücreti 100 liradır. Eminönü ile Heybeliada arası ise 37 dakika ve 200 liradır.

Yalova’dan Gidiş

Yaklaşık 2 saat süren yolculuk Dentur ve Prenstur motorları ile yapılmaktadır.

İzmit’ten Gidiş

Günde bir gidiş bir dönüş seferi yapılır. Yol yaklaşık dört saat sürmektedir. Vapur Değirmendere, Karamürsel ve Darıca’ya uğramaktadır.